Dr. Gergerlioğlu: Derince Eğitim Araştırma Hastanesinin durumu içler acısı

Hastaneleri ziyaret ederek incelemelerde bulunan YSP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun son durağı Derince Eğitim Araştırma Hastanesi oldu. Hastanenin atıl hale getirildiğini söyleyen Gergerlioğlu, sağlık hizmetleri açısından büyük sıkıntılar tespit ettiğini belirtti.
 Tarih: 28-09-2023 09:10:27
Dr. Gergerlioğlu: Derince Eğitim Araştırma Hastanesinin durumu içler acısı

Acilde 3 buçuk saat bekleyenler var

 

WELG | Hastaneyi gezerek polikliniklerdeki ve acildeki hastalarla konuşan Gergerlioğlu, "Maalesef olumsuz bir kanaate sahip oldum. Neden? Çünkü Derince Eğitim Araştırma Hastanesi yıllardır iyi bir hizmet vermişti. Fakat son zamanlarda hele ki Kocaeli Şehir Hastanesi açıldıktan sonra içi boşaltıldı. Doktorlar gitti ve iyi bir hizmet maalesef verilemiyor. Uzmanlar ve pratisyenler azaldı, hizmet aksamaya başladı. Vatandaş bundan dolayı sıra bulamıyor aylarca sıra bekledikleri oluyormuş. Konuştuğum bir teyze "6-7 ay bekledim göz sırası bulamadım dedi. Bir başka beyefendi "kızım için bir diş muayenesi yaptıracaktım aylardır sağda solda sürünüyoruz" dedi. Bir başka kişi "dahiliye için ilaç yazdıracağım sıra bulamıyorum" dedi. Kardiyoloji önünde bekleyen bir emekli amcayla konuştuk. Kendisi saatlerdir sıra bekliyor. 7500 TL alan bir emekli olarak özel hastaneye gitme şansı olmadığını, burada saatlerce sıra beklemek zorunda olduğunu, çok düşük emekli maaşıyla özele gitme gibi bir şansı olmadığını ve burada da iyi bir muamele görmediğini iyi bir sağlık hizmeti almadığını beyan etti. Ayağı alçılı bir genç arkadaşımızla konuştuğumuzda kendisinin 1 saat acilde beklediğini ve acilde hekim açığı olduğunu ayrıca 1 gün öncede kardeşinin 2 buçuk saat acilde beklediğini söyledi. Başka bir inşaat işçisi ise akşam saatlerinde arkadaşını acile getirmiş. Sıra aldımışlar ve önlerinde 89 kişi olduğunu görmüşler. Sonrasında sıra bize gelmez diyerek evlerinde gitmişler. Bir süre sonra arkadaşları rahatsızlanınca tekrar götürmüşler acile ve sıranın hala onlara gelmediğini görmüşler. Sıra aldıktan 3 buçuk saat sonra anca sıra gelmiş. Acili gezdim ve inceledim. Acilde bir hekim aktif çalışıyor, bir hekim dinleniyor. Bu hekim sayıların en az dörde çıkması lazım ve hizmet aksıyor. Saatlerce insanlar bekliyor acil kategorisine uymuyor. Sarı yeşil kırmızı kategorilerine uyulmuyor. Mesela çok yüksek ateşi olan bir hastanın saatlerdir beklediğini gördük müdahale ettik. Doktor beyler aldılar muayeneye ama biz müdahale etmesek hasta maalesef saatlerce beklemeye devam edecekti. Neredeyse düşüp bayılacak kadar hasta olan bir kişiydi." ifadelerini kullandı.

Bölgede doğum yaptıran hastane yok

Hastanede doğum yapılmadığını söyleyen Gergerlioğlu, "Bu olacak iş değil. On binlerce kişinin yaşadığı 100 binlerce kişiye hitap eden bir hastane burası. Büyük bir hastane ve bu hastanede doğum yapılmıyor olacak bir iş değil! Üç tane kadın doğumcu var ve sadece poliklinik hizmeti yapıyorlar. Bu hastanede doğum yapılmıyor! Peki doğum yapılacaksa ne olacak? Sancılarla hastaneye gelen kadınla Şehir Hastanesine gönderiliyor. Düşünün saatlerce belki yol gidecekler belki yolda arabada doğum yapacaklar. Ne olacağı belli değil belki bebek önemli bir sıkıntı yaşayacak. Ne olacağı belli değil ve bir de özel hastane seçeneği var! Ak Partili birçok yetkilinin de özel hastaneleri var. Şu anda Kocaeli hastanelerinde maalesef iyi bir hizmet verilmiyor. İyi hizmet alamayan vatandaşın parası varsa özel hastaneye! Şehir Hastanesine gitmeye kalksa bir sürü yol gitmek zorunda kalacak. Şehir Hastanesinde müteahhitin kazanması için Derince Eğitim Araştırma Hastanesinin içi boşaltıldı. Hemen hemen her hasta bunu söyledi "bizim bu hastanemiz iyi hizmet veriyordu şehir hastanesi müteahhittin sahibi olduğu şehir hastanesi açıldıktan sonra doktorlar gitti malzemeler gitti ve burada çok zor durumdayız" dediler. Daha da kötüye gidecek. Yani maalesef doktor sayısı azalmasına rağmen hasta sayısı azalmasına rağmen yine sıra meselesi devam ediyor." dedi.

Hastane %70 küçülmüş

Poliklinikleri de gezen Gergerlioğlu, "Ortopedi, kadın doğum, dahiliye, kardiyoloji, nefroloji bir çok polikliniği hem hastalar ile hem hekimler ile de konuştum personelle de konuştum apaçık bir gerçek var bu hastane yetersiz durumda. Bu hastanenin içi boşaltılıyor ve bu hastanede hizmet gerektiği gibi verilemiyor. Bu hastanenin yanık ünitesi vardı. Türkiye'nin dört bir tarafından yakın yerlerden helikopterler yanık hastalarını getirirdi. Helikopter pisti vardı. Helikopterle getirilen hasta indirilir hemen yanık ünitesinde tedavi edilirdi. Ne oldu biliyor musunuz? Yanık ünitesi de kapatıldı. Yani hastanenin iyi bir hizmetiydi yanık ünitesi o da kapatıldı. Ayrıca Gebze, Darıca, Dilovası, Çayırova, Körfez gibi ilçelerden kanser hastaları burada tedavi edilirdi. Fakat onkoloji servisi de kapatıldı. Darıca'da oturan vatandaş Şehir Hastanesinde kemoterapi aldıktan sonra kusa kusa evine kadar gidiyor. Hangi mantıkla 100 binlerce insana faydalı olan hastane bu hale getirilir. Biz güzele güzel, iyiye iyi, kötüye de kötü deriz. Burada gördüklerimiz maalesef iyi olmayan bir hizmeti gösteriyor. Hastanenin içi boşaltılıyor iyi bir hizmet verilmiyor vatandaş kilometrelerce uzakta Kocaeli şehir hastanesine gitmek zorunda kalıyor özel hastanelere gidiyor! Şeklinde konuştu.

Özel Hastanelerin keyfine diyecek yok

Özel hastaneciliğin bir rant sektörü haline geldiğini belirten Gergerlioğlu, "Ak Parti iktidarının Sağlık Bakanının da özel hastanesi var ve diğer yetkililerinin de özel hastanesi var. Yani o yüzden de bu problemler çözülmüyor. Kocaeli sadece bu hastanede değil Dilovası Derince ve Körfez ilçelerinin üçünde doğum yaptıracak bir kamu hastanesi bulamıyoruz! İnanamıyorsunuz değil mi? 100.000 kişinin yaşadığı yerler Dilovası'nda kadın doğum uzmanı yok. Derince Eğitim Araştırmadaki kadın doğum uzmanları ise poliklinikten sadece ilaç yazıp muayene yapıyor. Bu olacak bir hadise değil! Yani düşünün 100 binlerce doğum yapacak kadın nereye yönlendiriliyor özel hastanelere! Git Şehir Hastanesi'ne deniyor. Hastaları dinledik geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçiren bir kişi anlattı bize 50 yaşında bir beyefendi dedi ki ben kalp krizi geçirdim beni apar topar başka yere sevk ettiler! Niye? Bu hastanede her türlü kardiyolojik tetkik yapılıyor niye sevk ediyorsun? Demek ki yeterli donanım kalmamış.". Sevk ediyorlar yolda ölüm noktasına ulaşınca şehir hastanesine gitmeyip Konak Hastanesi'ne gidiyor ve canını ancak öyle zor kurtarıyor ama para vererek. Ama parasını veremeyenler de var. Bir yaşlı teyzemizin buradan kalp krizi geçirdiği için Kocaeli Şehir Hastanesi'ne gönderildiği ve yolda ambulansta vefat ettiği bilgisini de aldım. Yani vahim bir durum var büyük bir sağlık skandalı var Türkiye'de ve bu devam ediyor!" dedi.

Hastane yönetimi görüşmekten kaçıyor

Derince Eğitim Araştırma Hastanesinin Başhekimiyle görüşmek istediğini fakat kendilerine ulaşamadığını söyleyen Gergerlioğlu, "Başhekimin hastanede olmadığını söylediler. Ardından başhekim yardımcıları nerede dedik? Onlar da toplantıda dediler. Başka uzman hekimler nerede? Onlarda şurada-burada dediler kimseyi bulamadık. Herkes bir yere kaçmış benim buraya geldiğimi duyunca başhekim bir yere kaçmış Başhekim yardımcıları bir yere kaçmış herkes bir tarafa kaçmış. Yav ayıptır yazıktır ben bir milletvekili olarak gelip burada bu tetkikleri yapıyorum ve bu konuları sormak istiyorum başhekim ortadan kayboluyor. Böyle bir sorumsuzluk olabilir mi? Bu ilin Sağlık Müdürüne soruyorum, sağlık bakanına soruyorum. Biz hastanelerde iyi bir hizmet verilmesi gerektiğini söylüyoruz. Sağlık Bakanı bilsin Derince Eğitim Araştırma Hastanesi başhekimi yok dedirtiyor. Başhekim yardımcıları tek bir sorumlu yönetici yok! Milletvekili gelmiş herkes bir tarafa kaçıyor cevap veremeyecekleri için ne diyeceklerini bilemedikleri için görüşmemeyi tercih ediyorlar! Nedenini çok iyi anlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Esnafın durumu kötü

Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'nin çevresindeki esnaflarla da konuşan Gergerlioğlu, "Onlar da hastanenin boşaltıldığını uzmanların gittiğini pratisyen hekimlerin çok azaldığını söylediler! Ardından kendi işlerim de çok düştüğünü iflas edip dükkanları kapattıklarını söylediler ve ardından onların da çok zor durumda olduğunu gördük!  Derince iyi bir hizmet alamıyor. Derince bir hastanesi vardı şu anda o da yok artık atıl bir duruma düşürülmüş çalıştırılmayan bir hastane haline gelmiş durumda!" dedi.

Geniş bir alana hizmet veren hastane nasıl bu hale getirilir

Acilde yeterli hekimin olmadığını söyleyen Gergerlioğlu, "Doktor arkadaşlarla konuştuk 11'e varan nöbet tuttuklarını söylüyorlar. Ben de bir hekimim doktor arkadaşlarıma yüklenmiyorum. Çünkü onlar da canla başla çalışıyordu. Polikliniklerde yine canla başla çalışıyor arkadaşlarımız ancak idare de sorun var. Bakanlık Müdürlük ve Başhekimlik düzeyinde idari bir sorun var yoksa meslektaşlarım sağlık çalışanlarını tebrik ederim! Canla başla çalıştıklarını görüyoruz fakat durum yetersiz ve bunun giderilmesi gerekiyor değerli Kocaeliler! Ben bir hekim vekil olarak hastaneleri geziyorum tetlik ediyorum görüyorum bu durumu! Maalesef iyi bir tablo görmüyoruz bunları da Sağlık Bakanına ileteceğim hem yazılı hem sözlü olarak ileteceğim! Gerekenleri yapacağız Kocaeli halkının en iyi hizmeti almasını sağlayacağız! Yani bir hastanede 4-5 ay sonraya tomografi Emar ultrason randevusu veriliyorsa sorun büyüktür! Bir hastanede göz randevusu aylarca sürüyorsa, bir hastanede beyin cerrahisi açısından sorunlar varsa, bir hastanede doğum yapılmıyorsa, bizim eleştirmemiz gerekiyor! Yetkililerin açıklama yapması lazım ama Sehir Hastanesinin müteahhitti kazansın özel hastaneler kazansın onların derdi bu! Halkımız bunu duysun ve bu iktidarın yaptıklarından haberdar olsun! Biz konuyu takip edeceğiz bunu bilsinler. Kartepe'ye, İzmit'e, Yukarı Hereke'ye, Dilovası'na hizmet veren bir hastane ancak bu kadar kötü duruma düşürülebilir. Bu ilin valisi ve ilçenin kaymakamı yok mu?" ifadelerini kullandı.

Polikliniklerde in cin top oynuyor

Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Polikliniklerinin birçoğunun boş olduğunu aktaran Gergerlioğlu, "Poliklinikler var ama önünde bekleyen kimse yok! Hastalar sadece koca katta bir Üroloji Polikliniğinin önünde var. Onun dışındaki bütün poliklinik hizmet vermiyor! Çünkü doktor yok. Vatandaş hem doktorsuzluk yaşıyor hem de sıra bulamıyor! Hastalarla konuştuk bakın alt katta da birçok doktor varken maalesef onların da çoğu gitti. Poliklinikler maalesef hastalar bekliyor Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'nde hizmet oldukça kısılmış durumda! KBB Polikliniği de ana baba günü olması gerekirken maalesef boş! Genel olarak poliklinikler boş! KBB poliklinik odaları var, doktor yok, hasta yok, kimsecikler yok! Koskoca katta bir sürü poliklinik olabilecek yerde maalesef sadece bir poliklinik var! Poliklinik doktoru da buranın kadrolu doktoru değil dışarıdan gelmiş! Taşımalı bir sağlık hizmeti var! Birçok poliklinik kapısı boş maalesef iyi bir hizmet olmadığı belli buradan! Şehir Hastanesi'ne sevk yapılıyor. Polikliniğin doktoru da dışardan gelmiş bir ay burada duracakmış sonra gidecekmiş! Bu şekilde hizmette nasıl olur siz tahmin edin? Yani Derince Eğitim Araştırma Hastanesi anlaşılan kapatılmaya çalışılıyor! Bu çok net! KBB gibi yüzlerce hastası olması gereken bir katta hatta doktor yok hasta yok bu yüzden gereken tedavi hizmeti yok! Bu felaket Derince Eğitim Araştırma Hastanesinde bu duruma cevap verecek bir yetkili arıyoruz!" dedi.

Bu hastaların vebali bu hale getirenlerin boynuna

Derince Eğitim Araştırma hastanesi deniyor ama var olan poliklinik de kapatılıyor diyen Gergerlioğlu, "Onlardan biriside Onkoloji Polikliniği.  Bina olduğu gibi duruyor fakat poliklinik kapatılmış. Yıllardır binlerce hastaya hizmet veren poliklinik kapatılmış hastalar perişan durumda! Şehir hastanesine gitmek zorunda kalıyorlar. Gördüğünüz gibi işte burada çok önemli bir hizmet verilirken personel boş koş oturuyor. İdari personel var fakat bir şey yaptıkları yok. Bina var ama hizmet yok. Personeller oturuyorlar ve hasta yok sadece bina var. Önceden alınan personel de oturuyor. Yani memleketin hali bu. Var olan polikliniği kapatıyorsunuz memurlar oturuyor. Hastalar perişan bir şekilde buradan ta Şehir Hastanesine kadar gitmek zorunda kalıyor. Var olan bir Onkoloji Polikliniği de kapatılmış oluyor hastalar perişan oluyor. Derince Eğitim Araştırma Hastanesinin son durumu bu! Oldukça vahim bir durumda. Ya bari Devlet Hastanesi yapın bir de afili bir Eğitim Araştırma Hastanesi tabelası takmışlar yani devlet hastaneliğinden çıkmış durumda yakında büyük ihtimal kapatılacak seçimlerden sonra." şeklinde konuştu.

@welgmedya.com

 

  Bu haber 2023 defa okunmuştur.   Editör: welg medya   Kaynak: welgmedya haber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK Haberleri
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 38 33 2 3 92 26 102 +66
2 Fenerbahçe 38 31 1 6 99 31 99 +68
3 Trabzonspor 38 21 13 4 69 50 67 +19
4 Başakşehir FK 38 18 13 7 57 43 61 +14
5 Kasımpaşa 38 16 14 8 62 65 56 -3
6 Beşiktaş 38 16 14 8 52 47 56 +5
7 Sivasspor 38 14 12 12 47 54 54 -7
8 Alanyaspor 38 12 10 16 53 50 52 +3
9 Çaykur Rizespor 38 14 16 8 48 58 50 -10
10 Antalyaspor 38 12 13 13 44 49 49 -5
11 Gaziantep FK 38 12 18 8 50 57 44 -7
12 Adana Demirspor 38 10 14 14 54 61 44 -7
13 Samsunspor 38 11 17 10 42 52 43 -10
14 Kayserispor 38 11 15 12 44 57 42 -13
15 Hatayspor 38 9 15 14 45 52 41 -7
16 Konyaspor 38 9 15 14 40 53 41 -13
17 MKE Ankaragücü 38 8 14 16 46 52 40 -6
18 Fatih Karagümrük 38 10 18 10 49 52 40 -3
19 Pendikspor 38 9 19 10 42 73 37 -31
20 İstanbulspor 38 4 27 7 27 80 16 -53
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 34 24 7 3 77 31 75 +46
2 Göztepe 34 21 6 7 60 20 70 +40
3 Sakaryaspor 34 17 8 9 50 35 60 +15
4 Bodrumspor 34 15 7 12 43 22 57 +21
5 Çorum FK 34 16 10 8 55 36 56 +19
6 Kocaelispor 34 16 11 7 48 41 55 +7
7 Boluspor 34 15 11 8 33 35 53 -2
8 Gençlerbirliği 34 13 9 12 39 33 51 +6
9 Bandırmaspor 34 13 10 11 49 32 50 +17
10 Erzurumspor FK 34 12 11 11 30 34 44 -4
11 Ümraniyespor 34 12 15 7 40 47 43 -7
12 Manisa FK 34 9 12 13 40 40 40 0
13 Keçiörengücü 34 10 14 10 34 43 40 -9
14 Adanaspor 34 11 17 6 28 45 39 -17
15 Şanlıurfaspor 34 9 14 11 32 37 38 -5
16 Tuzlaspor 34 9 14 11 35 47 38 -12
17 Altay 34 5 25 4 16 76 10 -60
18 Giresunspor 34 2 28 4 16 71 7 -55
Takım O G M B A Y P AV
1 Esenler Erokspor 36 26 5 5 83 29 83 +54
2 Van Spor FK 36 24 6 6 63 37 75 +26
3 Bucaspor 1928 36 21 5 10 54 25 73 +29
4 1461 Trabzon FK 36 21 6 9 71 39 72 +32
5 Ankaraspor 36 15 8 13 45 35 58 +10
6 Yeni Mersin İdman Yurdu 36 16 10 10 50 36 58 +14
7 Beyoğlu Yeniçarşıspor 36 15 14 7 47 38 52 +9
8 Karacabey Belediye Spor 36 13 11 12 43 37 51 +6
9 Ankara Demirspor 36 15 16 5 43 46 50 -3
10 Diyarbekir Spor 36 12 15 9 39 41 45 -2
11 Kırklarelispor 36 11 14 11 33 41 44 -8
12 Altınordu 36 10 13 13 45 39 43 +6
13 Hes İlaç Afyonspor 36 10 14 12 25 38 42 -13
14 Serik Belediyespor 36 10 16 10 29 45 40 -16
15 Nazilli Belediyespor 36 11 16 9 38 57 39 -19
16 Zonguldak Kömürspor 36 11 17 8 41 57 38 -16
17 Kırşehir Futbol SK 36 5 23 8 38 76 23 -38
18 Bursaspor 36 6 22 8 28 64 23 -36
19 Adıyaman FK 36 4 25 7 28 63 19 -35
Takım O G M B A Y P AV
1 Kepezspor FAŞ 28 22 2 4 67 18 70 +49
2 Aliağa Futbol A.Ş. 28 19 0 9 60 18 66 +42
3 Ayvalıkgücü Belediyespor 28 15 6 7 40 25 52 +15
4 52 Orduspor FK 28 14 7 7 40 28 49 +12
5 İnegöl Kafkas GK 28 13 7 8 37 30 47 +7
6 Edirnespor 28 13 10 5 45 28 44 +17
7 Mardin 1969 Spor 28 12 11 5 40 34 41 +6
8 K.Çekmece Sinopspor 28 10 10 8 41 31 38 +10
9 Karabük İdmanyurdu Spor 28 10 13 5 27 44 35 -17
10 Artvin Hopaspor 28 9 12 7 33 29 34 +4
11 Talasgücü Belediyespor 28 10 14 4 34 45 34 -11
12 Kırıkkalegücü FK 28 8 15 5 31 42 29 -11
13 Gümüşhanespor 28 4 14 10 25 49 22 -24
14 Malatya Arguvanspor 28 3 21 4 21 57 13 -36
15 Tarsus İdman Yurdu 28 2 22 4 20 83 10 -63
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 26/05/2024 Fenerbahçe 6 - 0 İstanbulspor
 26/05/2024 Hatayspor 2 - 0 Çaykur Rizespor
 26/05/2024 Adana Demirspor 2 - 6 Başakşehir FK
 26/05/2024 Trabzonspor 4 - 2 MKE Ankaragücü
 26/05/2024 Pendikspor 0 - 1 Gaziantep FK
 26/05/2024 Konyaspor 1 - 3 Galatasaray
 26/05/2024 Kasımpaşa 2 - 1 Beşiktaş
 25/05/2024 Sivasspor 2 - 1 Kayserispor
 25/05/2024 Fatih Karagümrük 3 - 1 Samsunspor
 24/05/2024 Alanyaspor 1 - 1 Antalyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/05/2024 Kocaelispor 0 - 2 Sakaryaspor
 11/05/2024 Erzurumspor FK 0 - 4 Eyüpspor
 11/05/2024 Boluspor 2 - 1 Çorum FK
 11/05/2024 Göztepe 1 - 1 Bodrum FK
 11/05/2024 Adanaspor 1 - 0 Bandırmaspor
 11/05/2024 Tuzlaspor 1 - 1 Gençlerbirliği
 11/05/2024 Şanlıurfaspor 2 - 0 Manisa FK
 10/05/2024 Giresunspor 1 - 2 Ümraniyespor
 10/05/2024 Keçiörengücü 1 - 1 Altay
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 Hük. Bursaspor 3 - 0 Van Spor FK
 04/05/2024 Altınordu 3 - 3 Sincan Belediyesi Ankaraspor
 04/05/2024 Bucaspor 1928 3 - 1 Diyarbekir Spor
 04/05/2024 Serik Belediyespor 0 - 6 Esenler Erokspor
 04/05/2024 Beyoğlu Yeniçarşıspor 3 - 1 Karacabey Belediye Spor
 04/05/2024 Adıyaman FK 4 - 1 Hes İlaç Afyonspor
 04/05/2024 Ankara Demirspor 5 - 2 Yeni Mersin İdman Yurdu
 04/05/2024 Kırklarelispor 1 - 3 Zonguldak Kömürspor
 04/05/2024 Kırşehir Futbol SK 4 - 5 1461 Trabzon FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 27/04/2024 Malatya Arguvanspor 3 - 4 Talasgücü Belediyespor
 27/04/2024 Gümüşhanespor 2 - 4 Kepezspor FAŞ
 27/04/2024 Artvin Hopaspor 0 - 1 52 Orduspor FK
 27/04/2024 Mardin 1969 Spor 4 - 2 İnegöl Kafkas GK
 27/04/2024 Tarsus İdman Yurdu 1 - 1 Karabük İdmanyurdu Spor
 27/04/2024 Ayvalıkgücü Belediyespor 1 - 0 Edirnespor
 27/04/2024 Aliağa Futbol A.Ş. 6 - 3 Kırıkkalegücü FK
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI